Nabídku z celého realitního trhu a spektra najdete na reality.name. Pokud chcete info na téma bez realitky a pronájem bytu pak jděte na vlastnici.cz.80% Čechů sní o bydlení v rodinném domě.

 

Ukázal to marketingový výzkum Hypoteční banky, který realizovala na jaře 2013. Hlavní parametry rodinného domu jsou následující: dostatek místa pro každého člena rodiny, dostatek prostoru pro setkávání s přáteli, je zde krb, terasa, bazén. Pro muže je také důležitá blízkost lesa.

Nicméně prostředí v kterém se rodinný dům nachází a sousedé je nakonec důležité pouze pro 40% Čechů. Daleko důležitější je zařízení domu a to pro 75% dotazovaných z výzkumu. Rodinný dům a jeho zařízení je pro mnoho Čechů symbolem statusu a toho, co v životě dokázali. Proto je zařízení a vybavení pro Čechy tak důležité..chtějí se ukázat před sousedy a známými.

Prostředí v jakém nakonec obyvatel Česka skončí, tedy zda ve městě, či třeba na vesnici velmi ovlivňuje to v jakém prostředí vyrůstal. Kdo vyrůstal ve městě, chce tam také bydlet, kdo na vesnici, chce bydlení na vsi. Což je i odpověď na stěhování..Češi se obecně velmi neradi stěhují a jsou velmi konzervativní v této oblasti, což souvisí i s vazbami na rodinu a přátele..tedy prostředí kde lidé vyrůstali a proto chtějí v takovém prostředí žít i v dospělosti.

Průzkum dále odhalil, že podle svých představ bydlí méně než polovina české populace a pouze pětina bydlí tak jak si představuje. Nicméně přes všechna „ale“ je nakonec se svým bydlením spokojeno 70% obyvatel.

A o čem sní zbylých 20%, kteří nechtějí rodinný dům?

Ti chtějí bydlet ve vlastním bytě. Většinou jde o mladé lidi, kteří začínají pracovat, po vysoké škole a kteří chtějí mít na dosah zábavu, které umožňuje město: kino, divadla, výstavy, kavárny, kluby, volný čas, atd.. a zároveň blízko do práce. Tedy byt je ve zkratce řečeno, místem, které umožňuje trávit volný čas v ruchu, kdežto rodinný dům je místem pro relaxaci a odpočinek.

Pokud uvažujete o koupi, pronájmu či prodeji rodinného domu, naši profesionální realitní makléři vám rádi pomohou s realizací této důležité životní transakce.

 

Datum publikace: 1.6.2013


Více článků z kategorie Články

Více článků z kategorie Články 
Kontakt: info@rodinnedomy.net
Rodinné domy