Nabídku z celého realitního trhu a spektra najdete na reality.name. Pokud chcete info na téma bez realitky a pronájem bytu pak jděte na vlastnici.cz.Rodinný dům si pojistěte už při podpisu kupní smlouvy. Zde můžete online.

 

Neriskujte a rodinný dům si pojistěte už při podpisu kupní smlouvy. To je naše dobře míněná rada, která plyne z našich zkušeností.

 

Nebylo by to poprvé, kdy např. byt vyhoří těsně před jeho faktickým předáním novému majiteli. Přesně takové situaci jsme byli již přítomni. Kupní smlouva byla podepsána, cena složena u notáře, na katastru nemovitostí čekal návrh na vklad na vyřízení. Faktickým majitelem, podle zákona, byl kupující, takže škoda při požáru vznikla jemu.

 

Ačkoli je v katastru nemovitostí jako vlastník uveden prodávající až do dne zapsání vkladu vlastnického práva ve prospěch kupujícího, nemovitost se stává vlastnictvím kupujícího dnem podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí! Ne termínem zapsání vkladu práva, jak se mnozí domnívají.

 

V případě hypotéky nebo jiného úvěru na koupi rodinného domu si banka tato rizika ohlídá a úvěr bez pojištění nemovitosti neposkytne. Banka si je totiž dobře vědoma možných rizik a nechce riskovat.

 

Neriskujte ani vy a včas si kupovaný rodinný dům pojistěte. Eliminujete tím riziko obrovských finančních ztrát. Pozor však na to, co pojišťujete. Je třeba rozlišovat mezi pojištěním domácnosti a pojištěním domu. Zatímco pojištěním domu pojistíte nemovitost, pojištěním domácnosti pojistíte pouze movitý majetek, to znamená vybavení.

Datum publikace: 6.7.2013


Více článků z kategorie Články

Pro použití naší kalkulačky opiště antispamový kód:


Více článků z kategorie Články 
Kontakt: info@rodinnedomy.net
Rodinné domy